Vuk Maksimović zlatni na 2. Međunarodnom open Kadetskom turniru u Bijeljini

Danas 30.03.2024. god. završen je 2. Međunarodni kadetski turnir “Via Drina Open 2024” u Bijeljini, gdje je šah ponovno bio u fokusu, okupljajući 120 mladih talenata iz Srbije i Bosne i Hercegovine. Ovaj turnir, koji je okupio igrače u pet starosnih kategorija – dječake i djevojčice do 8, 10, 12, 14 i 16 godina – bio je prilika za nadmetanje, ali i za sticanje vrijednog iskustva.

Šahovski klub “Velemajstor” predstavio se sa 10 takmičara, čije su igre i rezultati ostavili snažan utisak. U kategoriji do 8 godina, istakao se Vuk Maksimović, osvojivši PRVO mjesto sa impresivnih 6 poena iz 7 partija. Miloš Vasić, dijeleći od trećeg do petog mjesta sa osvojenih 5 poena, pokazao je izvanrednu igru, na kraju zauzevši peto mjesto.

U kategoriji do 10 godina, “Velemajstor” je imao četiri takmičara. Katarina Maksimović se istakla osvojivši 4,5 poena i dijeleći 6. do 11. mjesto, dok je Pavle Simeunović sa 4 osvojena poena, prvobitno dijeleći 12. do 17. mjesto, na kraju zauzeo 11. mjesto. Danilo Pejić osvojio je 3,5 poena, zauzevši 20. mjesto, dok je Simeon Pajkanović s 3 poena bio na 27. mjestu.

U kategoriji do 12 godina, klub je imao dva takmičara. Najbolje plasirani, Luka Grujić, sa 3,5 poena, zauzeo je 9. mjesto, dok je Đorđe Petković osvojio 3 poena i zauzeo 12. mjesto.

U kategoriji do 16 godina, “Velemajstor” je imao dva predstavnika. Nikola Balorda osvojio je 4 poena, plasirajući se na 8. mjesto, dok je Đorđe Obrenović sa 3 osvojena poena zauzeo 15. mjesto.

Zahvaljujemo se organizatorima na gostoprimstvu i izuzetno lijepom ugođaju. Ovaj turnir predstavlja važno iskustvo za naše mlade šahiste, pružajući im podstrek da nastave učiti i napredovati.